Pożegnanie zerówkowiczów

26 czerwca świętowaliśmy w przedszkolu Vorschulabend. Przy tej okazji wszystkie dzieci, które idą do szkoły żegnają się z przedszkolem.
    W tym roku dzieci zmieniły się na wieczór w indian i w małych grupach udały sie na poszukiwania skarbu. Aby rozwiązać zadania, które przybliżały je do odnalezienia skarbu, dzieci musiały skorzystać z wiedzy i umiejętności, których nabyły podczas zajęć zerówkowych. Mimo nagłego deszczu, który na krótko przegonił nas z ogrodu do budynku, dzieci błyskawicznie poradziły sobie z zadaniami i mogły odkopać z piaskownicy swój skarb.
    Zgodnie z indiańskim zwyczajem, podczas wieczoru towarzyszyła nam indiańska muzyka. Pan Marcin przywiózł specjalnie na tą okazję wielki zbiór bębnów, egzotycznych grzechotek i zaklinaczy deszczu. Było głośno i wesoło.
    Po koncercie dzieci udały się na poczęstunek z grilla. Były również rozmaite warzywa, owoce, ciasto i inne smakołyki. W tym czasie zbierający się już zgodnie z planem rodzice, koncertowali razem z Marcinem na instrumentach prawie tak dobrze jak nasi zerówkowicze.
    Nadszedł w końcu czas na ostatnią część naszego wieczoru – rozdanie dzieciom przedszkolnych dyplomów, teczek z pracami i małego prezentu dla każdegu. Na koniec zaśpiewaliśmy razem pożegnalną piosenkę i życzyliśmy nawzajem wszystkiego dobrego.
    „Es war mit Euch, es war mit Euch so wunder, wunderschön!“