Zespół

Nasz zespół składa się z sześciu nauczycieli przedszkolnych oraz dyrektora przedszkola, który jest odpowiedzialny za zajęcia zerówkowe, za rozwój koncepcji pedagogicznej i kontakty ze szkołą podstawową.
    Pięć wychowawczyń i jeden wychowawca opiekuje się sześcioma grupami od 10 do maksymalnie 15 dzieci.
    Oprócz właściwego wykształcenia posiadają oni certyfikat językowy Instytutu Goethego.
    Każdy z wychowawców w swą pracę angażuje zainteresowanie, pasję i najlepsze umiejętności.

W naszej pracy pomagają nam jeszcze: dodatkowe opiekunki, nauczycielka angielskiego, nauczyciel muzyki, nauczyciel gimnastyki i praktykanci. Przez cały dzień jest do dyspozycji konserwator i pani odpowiedzialna za utrzymanie czystości.

Wychowawcy przedszkola prowadzą dodatkowo aerobik, zajęcia z majsterkowania, teatr,  j.niemiecki i eksperymenty.

W przedszkolu istnieje możliwość odbycia praktyk przez niemieckich i polskich studentów- http://www.stiftung-spi.de.

Przedszkole współpracuje również z Berufskolleg Castrop-Rauxel www.bkcr.net