Wizyta w przedszkolu francuskim „Trampoline”

W dniu 22. Kwietnia 2015 w ramach przedszkolnego Festiwalu organizowanego przez Polsko-Francuskie Przedszkole Trampoline pod hasłem „Poznajmy się” zostaliśmy zaproszeni do mieszczącego się na Saskiej Kępie przedszkola, aby poprzez wspólną zabawę, aktywność muzyczną i teatralną poznać dzieci z przedszkola francuskiego i przeżyć z nimi wspólny dzień , dowiadując się wielu ciekawych rzeczy o Francji i panujących tam obyczajach. Oczywiście i my zaprezentowaliśmy gry i zabawy w języku niemieckim, które bardzo spodobały się naszym rówieśnikom. Wiele pozytywnych uczuć wywołał teatrzyk cieni o św. Marcinie, który został zaprezentowany przez p. Dyrektor, p. Anię i p. Karolinę. Podczas teatrzyku śpiewaliśmy piosenki o św. Marcinie jak również zaprezentowaliśmy lampion, który jest symbolem święta św. Marcina. Ważnym elementem było podzielenie się z dziećmi preclami bawarskimi, które wszystkim bardzo smakowały. Na koniec zostaliśmy poczęstowani francuskimi wypiekami i radośnie wróciliśmy do przedszkola, aby już pod koniec czerwca ponownie spotkać się z dziećmi z francuskiego przedszkola, tym razem u nas w przedszkolu. À bientôt!