Wielkanoc w przedszkolu

Ostatniego dnia przed feriami wielkanocnymi w szkole, 4 marca, świętowaliśmy w przedszkolu zbliżającą się Wielkanoc. Wszystko zaczęło się uroczystym wielkanocnym śniadaniem. Stoły zastawione były pysznymi kanapeczkami z szynką i serem, kolorowymi sałatkami jarzynowymi różnego rodzaju, twarożkiem ze szczypiorkiem i rzodkiewką, gotowanymi jajkami oraz wieloma innymi pysznościami. Oczywiście obecne były również słodkości: babeczki, ciasta marchewkowe, baby drożdżowe, muffinki i inne ciasta. Bardzo dziękujemy Rodzicom za trud włożony w przygotowanie wszystkich świątecznych przysmaków, wszystko bardzo dzieciom smakowało!
    Następnie udaliśmy się na przedstawienie teatralne, przygotowane i inscenizowane przez dyrekcję i nauczycieli przedszkola. Była to wesoła historia o owcy, kurczaku i zającu, którzy przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych. Dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem oraz wybuchami śmiechu.
    Po powrocie do własnych grup przedszkolnych dzieci zauważyły, że zniknęły ich wielkanocne koszyki, które z takim trudem przygotowywały od dwóch tygodni! Od razu udały się na poszukiwania – przez cały budynek przedszkolny, przeszukane zostało nawet biuro dyrekcji. Niestety, koszyczki zniknęły na dobre. Udaliśmy się więc na poszukiwania do ogrodu. Okazało się, że zając wielkanocny dobrze wykonał swoją pracę – w zaroślach dzieci odnalazły swoje koszyczki, a w nich czekoladowe jajka. Dziękujemy, kochany Osterhase!