Zespół

Nasz zespół składa się z sześciu nauczycieli przedszkolnych oraz dyrektora przedszkola, który jest odpowiedzialny za zajęcia zerówkowe, za rozwój koncepcji pedagogicznej i kontakty ze szkołą podstawową. Pięć polskich wychowawczyń i jeden wychowawca opiekują się pięcioma grupami od 10 do maksymalnie 15 dzieci. Oprócz właściwego wykształcenia posiadają oni certyfikat językowy Instytutu Goethego. Każdy z wychowawców w swą pracę angażuje zainteresowanie, pasję i najlepsze umiejętności.

W naszej pracy pomagają nam jeszcze: dodatkowe dwie opiekunki, nauczycielka angielskiego, nauczyciel muzyki, nauczyciel gimnastyki i praktykanci. Przez cały dzień jest do dyspozycji konserwator i sprzątaczka.

Wychowawcy przedszkola prowadzą dodatkowo aerobik, zajęcia z majsterkowania, j.polski, j.niemiecki i eksperymenty. Dzieci w wieku zerówkowym uczęszczają na zajęcia z integracji bilateralnej- www.hoertraining-ias.de oraz na zajęcia w sąsiadującej hali tenisowej. W przedszkolu istnieje możliwość odbycia praktyk przez niemieckich i polskich studentów- http://www.stiftung-spi.de.
Aktualnie w przedszkolu odbywają się półroczne praktyki studenckie realizowane przez Fundację Leonardo Da Vinci w kooperacji z Hochschule Lausitz (FH). Przedszkole współpracuje również z Berufskolleg Castrop-Rauxel- www.bkcr.net